هادی وحیدی

 هادی وحیدی متولد ۱۳۵۰ زنجان میباشد. وی کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است و در حال حاضر علاوه بر تدریس در آموزشکده سماء زنجان، کارمند بنیاد شهید زنجان میباشد.

هادی وحیدی پس از منزوی تاثیرگذارترین شاعر در شعر نسل کنونی شهر زنجان است. چاپ متعدد اشعار و مقالات ادبی این شاعر پر کار زنجانی، وی را به یک شخصیت فرا استانی تبدیل کرده است. وی مسئول صفحه ادبی«هفته نامه پیام زنجان» نیز میباشد، در وبلاگ‌نویسی هم از پر کارترین و موثرترینهای زنجان است.

حضور وی در عرصه شعر و ادبیات شهر زنجان غنیمتی بزرگ به حساب میآید. از خصوصیات اخلاقی بسیار مثبت و جذاب ایشان که موجب جذب و دل گرمی اهالی سرزمین شعر و ادب در این وادی گردیده.

برخورد خوب و ترغیب کننده او میباشد. وحیدی جزو آن انسانهایی نیست که به جایی رسیده یا نرسیده خود را در جایی گم میکنند و در جاهای دیگر به دنبال خویش میگردند.

هادی در پایاننامه کارشناسی ارشد خود با عنوان «تحلیل غزل نو» تغییر و تحولات و ویژگیهای غزل را از دهه پنجاه تا هشتاد بررسی کرده است. این پایاننامه در میان سایر پایاننامهها از ویژگی بارزی برخوردار میباشد.

  از نظر مضامین و درونمایههای شعری نیز شعر هادی تنوع و گستردگی خوبی دارد. وی علاوه بر سرایش غزل، در زمینه مدح و مرثیه نیز فعال است. به علاوه اشعار ترکی خوبی نیز از او در دسترس است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا