پروفسور مهرداد حمیدی

انتخاب دکتر مهرداد حمیدی ( پروفسور زنجانی )

به عنوان دانشمند برتر دنیا

دکتر مهرداد حمیدی

دکتر مهرداد حمیدی، رئیس دانشکده داروسازی زنجان بعنوان یکی از دانشمندان برتر دنیا انتخاب شده است. ایشان در جمع ۲۵ دانشمند برتر دانشگاه های علوم پزشکی ایران و در زمره یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت .

گفتنی است این رتبه بندی بر اساس تعداد مقالات چاپ شده ایشان در ۱۰ سال گذشته، تعداد استنادات و تاثیر گذاری این مقالات در علم و فناوری جهان تعیین شده است. ضمن اینکه ایشان در حوزه نانو تکنولوژی دارویی نیز اقداماتی انجام دادند که موجب شد به عنوان دانشمند برتر دنیا انتخاب شوند.

بر اساس نتایج منتشر شده در ماه ژانویه ۲۰۱۵ میلادی از سوی نظام رتبه بندی دانشمندان جهان  ESI -‌ Essential Science Indicators  که توسط گروه علم سنجی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام گردیده است، ۲۵ نفر از دانشمندان برجسته دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در زمره دانشمندان برتر جهان قرار گرفته اند که نام پروفسور مهرداد حمیدی استاد نانوفناوری داروئی و رئیس دانشکده داروسازی زنجان در بین این ۲۵ نفر به چشم می خورد. انجام پژوهشهای راهبردی، تعداد مقاله و تعداد ارجاعات جهانی به مقالات و داشتن مقالات کلیدی در سطح جهان از جمله معیارهای این رتبه بندی بوده است. تحقیقات دکترحمیدی در دانشکده داروسازی زنجان بر روی استفاده از توانائی نانو فناوری در درمان سرطان های مغزی و نیز بیماریهای مختلف عصبی _ مغزی متمرکز است.

تعداد زیادی مقاله طراز اول بین المللی، کتب معتبر علمی در سطح جهان و ابداع نانو داروهای مختلف ، رها وردهای پژوهش این محقق زنجانی بوده اند.

دکتر مهرداد حمیدی

دکتر مهرداد حمیدی، متولد ۱۳۴۸

 

سوابق تحصیلی و اجرایی
– دکترای داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
– Phd فارماسیوتیکس از دانشگاه علوم پزشکی تهران
– فوق دکترای ﻓﺎﺭﻣﺎﻛﻮﻛﻴﻨﺘﻴﻚ از دانشگاه آلبرتا کانادا
– فوق دکترای نوروماکوکینتیک از دانشگاه تورنتو کانادا
– رئیس دانشکده داروسازی زنجان
– استاد نانوتکنولوژی دارویی
– دبیر انجمن متخصصان علوم دارویی ایران

وی که نمونه صبر و استقامت و بردباری در همه زمینه ها برای دانشجویان زنجانی است، ۲ بار در جشنواره رازی و ۱ بار نیز پژوهشگر برتر کشور انتخاب شده است.

فهرست دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور براساس نظام رتبه بندی ESI در ژانویه ۲۰۱۵
نظام رتبه بندی
نظام رتبه بندی
نظام رتبه بندی
نظام رتبه بندی

این موفقیت بزرگ را خدمت جناب آقای دکتر حمیدی و خانواده بزرگ هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تبریک عرض می نماییم .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا